Sunday, March 20, 2016

#5 Sprawa Elisy Lam


Elisa była 21 letnią studentką z Kanady. W styczniu ubiegłego roku zatrzymała się w hotelu Cecil w Los Angeles. 31 stycznia ślad po niej zaginął. Dwa tygodnie później odnaleziono jej zwłoki - na dachu hotelu, w zbiorniku z którego czerpano wodę.
Koroner wykluczył udział osób trzecich, a w ciele dziewczyny nie znaleziono śladów alkoholu ani narkotyków.
Mnie ta sytuacja bardzo przypomina fabułę japońskiego filmu "Dark Water". Jednak najbardziej przerażające w całej historii jest nagranie z windy, wykonane niedługo przed śmiercią dziewczyny:
Przedziwne zachowanie Elisy może świadczyć o tym, że była osobą chorującą na poważne zaburzenia, a na nagraniu jest w trakcie jakiejś psychozy. W zagranicznych mediach pojawiły się również niepotwierdzone informacje, że Elisa chorowała na zaburzenie dwubiegunowe a przed śmiercią skarżyła się przyjaciołom, że słyszy głosy i widzi "cienistych ludzi".
W internecie krąży mnóstwo spekulacji, według ktorych Elisa została zamordowana, padła ofiarą sekty, została złożona w ofierze i tak dalej... Zainteresowany teoriami spiskowymi odsyłam do wujka Googla.
Dziś pojawiła się informacja, że rodzice Elisy pozwali hotel Cecil za niezapewnienie gościom bezpieczeństwa i nie odseparowanie odpowiednio dachu i zbiorników.
Sama historia hotelu również jest ciekawa, pomieszkiwało w nim kilku seryjnych morderców, popełniono w nim kilka samobójstw, również tam przed śmiercią miała pojawić się Elisabeth Short, "Czarna Dalia", której morderstwo nigdy nie zostało wyjaśnione.
Zagadka Elisy zainteresowała również filmowców, podobno trwają już przygotowania do filmu "The Bringing" na temat śmierci dziewczyny.

Źródła:
 https://en.wikipedia.org/wiki/Death_of_Elisa_Lam
http://www.paranormalne.pl/topic/36197-smierc-elisy-lam-zagadka-hotelu-cecil/
https://people.howstuffworks.com/did-elisa-lam-end-up-dead-in-hotel-water-tank.htm

2 comments:

  1. Szerzej można o tym posłuchać na kanale Stanowo, na ytubie. Ciekawa sprawa wbrew pozorom.

    ReplyDelete
  2. Jednym z najdziwniejszych aspektów sprawy Elisa Lam jest ten dziwny zbieg okoliczności -https://www.youtube.com/watch?v=pt8lhNNk9So

    ReplyDelete